Infomujemy, iż na Walnym Zebraniu Członków w dn. 28 grudnia zatwierdzona została nowa Lokalna Stategia Rozwoju wraz z dokumentami zwiazanymi tj. procedurami.
PROCEDURA OPERACJI POZAGRANTOWYCH
Wersja jednolita projektu Strategii w wersji papierowej dostępna jest:
- w biurze LGD
Ponadto Strategia dostępna jest na naszej stronie internetowej
Zachęcamy do zapoznania się z tekstem jednolitym i do wnoszenia uwag do jej treści do dn. 28 grudnia do godz. 10.00
Prosimy o zapoznanie sie z materiałem do dnia 21 grudnia (piątek) do godz. 12:00 i przesłanie uwag. Każda Państwa wskazówka jest bardzo cenna i pożądana. Prosimy o ich przekazanie albo w treści maila, albo na formularzu w załączeniu.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Bobra” przygotowuje się do nowej perspektywy finansowej 2014-2020. W związku z tym w okresie IX-X. 2015r. prowadzone były konsultacje społeczne, dotyczące zapisów Lokalnej Strategii Rozwoju- nadrzędnego dokumentu Stowarzyszenia, który określa jego misje, cele i podejmowane działania, wynikające z dogłębnej analizy obszaru działalności LGD.
Podczas konsultacji społecznych uczestnicy spotkań wspólnie określali mocne i słabe strony identyfikowanego obszaru, a także szanse i zagrożenia dla jego dalszego rozwoju. W oparciu o tę diagnozę zdefiniowane zostały cele pracy nad obszarem, a także wskazane przykłady działań, które przyczyniają się do niwelowania określonych problemów. Uczestnicy spotkań rzeanalizowali także do jakich grup społecznych, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji społeczno- ekonomicznej, należy kierować wsparcie w pierwszej kolejności.
Wszystkie wnioski z konsultacji stanowiły podstawę dalszej działalności Stowarzyszenia. Taki oddolny charakter prowadzonej analizy potrzeb i oczekiwań mieszkańców przyczyni się do efektywniejszej pracy na rzecz lokalnej społeczności.
Lokalna Grupa Działania „Kraina Bobra” (a już niedługo pod nową nazwą „Brama na Podlasie”) w kolejnych latach będzie wspierała mieszkańców w obszarze edukacji (poprzez zwiększenie jakości kształcenia w placówkach przedszkolnych, placówkach kształcenia ogólnego, kształcenie ustawiczne osób dorosłych, nabywanie odpowiednich kompetencji osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo), gospodarki (za pośrednictwem wsparcia inwestycyjnego dla przedsiębiorstw, a także osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej), w obszarze infrastruktury wykorzystywanej w celach rekreacyjnych i kulturalnych, czy też poprzez renowację obiektów zabytkowych.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w aktywną pracę na rzecz dalszej ścieżki rozwoju Naszego obszaru.
Poniżej znajdują się wnioski zebrane podczas tego etapu konsultacji.