Zapraszamy na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa
GOK w Czyżewie z okazji tegorocznych - odbywających się rokrocznie we wrześniu - obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa zaprasza wszystkich zainteresowanych dziejami i obyczajami Ziemi Czyżewskiej do odwiedzenia 07.09 (piątek) w godz. 8.00 – 19.00 ośrodka kultury przy ul. Mazowieckiej 34.
W kawiarence otworzy swe podwoje MUZEUM TAJEMNIC ZIEMI CZYŻEWSKIEJ - instytucja wyjątkowa, ponieważ zaistnieje tylko na jeden dzień. Kto zechce poznać tajemnice Ziemi Czyżewskiej, będzie musiał się zmobilizować i odwiedzić nas właśnie tego jednego, jedynego dnia - muzeum ulotne jak kwiat paproci. Nasze muzeum zaprezentuje nie tylko zdjęcia i regionalne eksponaty, ale odkryje przed zwiedzającymi tajemnice i ciekawostki dotyczące Ziemi Czyżewskiej m.in. poprzez zgadywankę "Kufer Skarbów" oraz dzięki spotkaniu z Panem Zdzisławem Bieranowskim z Dąbrowy Wielkiej.
     
W programie obchodów m.in.:
 
Do obejrzenia… Wystawa eksponatów regionalnych i zdjęć z projektów realizowanych m.in. w ramach programu „Równać Szanse” przez młodzież z GOK-u i Gimnazjum w Czyżewie oraz ZS w Rosochatem Kościelnem
 
Do odgadnięcia… Zgadywanka „Kufer Skarbów”
 
Do rozwiązania… Test na Strażnika Tajemnic Ziemi Czyżewskiej oraz „Tajemnicza Krzyżówka”
Do ułożenia… Puzzle zdjęć zabytków Czyżewa
 
Do zobaczenia… Prezentacja publikacji dotyczących Ziemi Czyżewskiej
 
Do wysłuchania... Niezwykle ciekawe opowieści o minionych czasach pana Zdzisława Bieranowskiego z Dąbrowy Wielkiej o godz. około 10.45 oraz 11.50 (lekcja szkolna przed i po długiej przerwie)
 
  
 
Patronat nad obchodami EDD2012 w Gminie Czyżew objęła Lokalna Grupa Działania „Kraina Bobra”, która m.in. wydała przewodnik pt. „Kraina Bobra-w zgodzie z naturą i tradycjami”. Działaniom przygotowanym przez czyżewski GOK patronuje Tygodnik Podlaski „KONTAKTY” Obchody EDD2012 w Województwie Podlaskim koordynuje Oddział Terenowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Białymstoku