XI edycja konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”.
Głównym organizatorem konkursu od 2003 roku jest Polska Organizacja Turystyczna. Od 2008 roku etap regionalny konkursu przeprowadza Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. 
 
Tegoroczna edycja konkursu została nieco unowocześniona i odświeżona. Polska Organizacja Turystyczna wprowadziła innowacyjną formę zgłaszania produktów turystycznych poprzez aplikację internetową stworzoną specjalnie z myślą o konkursie. Odświeżony został również regulamin konkursu w którym bardziej szczegółowo wyjaśniono zasady udziału oraz korzyści płynące z certyfikacji produktów turystycznych.
 
Nagrodą główną w Konkursie, ufundowaną przez POT dla produktu turystycznego, który zostanie wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej”, będzie kampania promocyjna w kraju o wartości nie mniejszej niż  100 000 PLN. Produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT lub PROT i Wyróżnieniem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezesa PROT zostaną włączone w wybrane, działania promocyjne prowadzone przez PROT i POT. Dla najlepszych produktów turystycznych etapu regionalnego zostaną przygotowane foldery, które będą dystrybuowane w centrach i punktach IT w regionie, na targach krajowych i zagranicznych oraz imprezach promocyjnych w których PROT weźmie udział w 2014 roku. Ponadto wszystkie produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT oraz produkt wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej” otrzymają zgodę na posługiwanie się logo Certyfikatu POT w swoich materiałach promocyjnych, które jest prestiżowym wyróżnieniem oraz świadczy o rekomendacji najważniejszej organizacji turystycznej w Polsce.
 
Zgłoszenia do etapu regionalnego przyjmowane są za pomocą aplikacji konkursowej, która funkcjonuje pod adresem: http://konkurs.pot.gov.pl. Termin zgłaszania propozycji mija z dniem 12 sierpnia 2013. Regulamin etapu regionalnego konkursu do pobrania na www.podlaskieit.pl
Informacji udziela Pani Katarzyna Sadowska:
- e-mail: Turn on Javascript!,
- tel. 85 653 77 97,
- tel./fax. 85 732 68 31
 
Więcej informacji na www.polskapodajdalej.pl