Wesoły Pląs w Czyżewie
W słoneczne popołudnie, w niedzielę 18 maja na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie odbyła się kolejna edycja Powiatowych Prezentacji Tanecznych "Wesoły Pląs". Rozpoczął je zespół mażoretek z miejscowego ośrodka kultury. Następnie Dyrektor GOK-u Pani Katarzyna Kostro podziękowała wszystkim za przybycie i zachęciła do dopingowania zespołów tanecznych.
Licznie zgromadzona publiczność obejrzała tego dnia taneczne popisy następujących zespołów i grup tanecznych: "Pierwszy Krok" oraz mażoretki "EMKO" z GOK-u w Czyżewie; z Gminnego Przedszkola w Czyżewie zespoły "Ognik", "Elfiki", "Słoneczne Skrzaty" oraz "Żabki"; "Tańczące Promyki" z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem; "Tańczące Brzdące" i "Zakręcone" ze Szkoły Podstawowej w Radziszewie Starym; "Tęczowa Dwójeczka" z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem; ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem "Re- Fleksik" oraz "Re-fleks"; "Żaki" ze Szkoły Podstawowej w Wojnach Krupach oraz Zespół Taneczny ze Szkoły Podstawowej w Łempicach.
Po występach tanecznych głos zabrała Pani Wioletta Gołąb, opiekunka i instruktorka mażoretek "EMKO" i "Pierwszego Kroku", która podziękowała dzieciom, młodzieży, ich rodzicom oraz dorosłym już dziś członkom jej zespołu, za 18 lat współpracy. Nadmieniła przy tym, że: "Zespół Pierwszy Krok osiągnął dziś pełnoletniość". W podziękowaniu za wieloletnią opiekę nad zespołem "Pierwszy Krok" i wychowanie wielu pokoleń dzieci oraz młodzieży, Pani Wiola otrzymała kosze kwiatów od członków zespołu i ich rodziców oraz od pracowników GOK-u w Czyżewie. Dyrektor GOK-u Pani Katarzyna Kostro również wyraziła uznanie dla Pani Wioli, jej pracy, ofiarności i zaangażowania. Zapewniła też, iż "Pani Wiola może czuć się zaproszona na wszystkie przyszłe imprezy, które GOK w Czyżewie będzie organizował".
Na zakończenie wszystkim grupom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz statuetki za udział w naszych prezentacjach.
   

przygotowała: Anna Kazimierczuk, st.instr. GOK-u w Czyżewie