Relacja z wyjazdu studyjnego poświęconego tematowi turystyki

W dniach 24-25.05.2013r. mieszkańcy obszaru Lokalnej Grupy Działania „Kraina Bobra” i jego Członkowie, zainteresowani tematyką turystyki,  uczestniczyli w wyjeździe studyjnym poświęconym szansom rozwoju branży turystycznej. Poznanie dobrych praktyk z zakresu turystyki sąsiadujących Lokalnych Grup Działania, było inspiracją do wprowadzania do oferty turystycznej podobnych usług.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzać gospodarstwo agroturystyczne „Ziołowy Zakątek” w Korycinach, wraz z Ogrodem Botanicznym oraz Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej. Jest to odpowiedź na pytanie: jak stworzyć doskonały produkt markowy w oparciu o pasje, tradycje zielarskie i bogactwo natury. W ofercie gospodarstwa jest również sprzedaż ziół, przypraw i innych produktów pod nazwą „Dary Natury”.

Drugą gałęzią branży turystycznej, w której upatruje się szanse rozwojowe jest turystyka aktywna. Jako dobry przykład z sąsiedniej Lokalnej Grupy Działania pokazano gry terenowe, w szczególności zabawę Paint Ball. Udział w spływie kajakowym po rzece Nurzec to natomiast doskonała okazja, by naocznie zastanowić się nad szansami i możliwościami rozwoju turystyki wodnej na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Kraina Bobra”, a także by poznać i niwelować utrudnienia jej rozwoju.

Wyjazd studyjny to oprócz wartości poznawczych okazja do doskonałej zabawy w gronie sympatyków naszego LGD. Liczymy, iż zdobyta wiedza przyczyni się do zwiększenia efektywności współpracy pomiędzy podmiotami działającymi na rzecz rozwoju branży turystycznej. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do podejmowania wspólnej pracy na rzecz rozwoju obszaru Lokalnej Grupy Działania „Kraina Bobra”.