Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych

W niedzielne popołudnie 6 stycznia 2013 roku sala ośrodka kultury dosłownie „pękała w szwach”: wszyscy chcieli podziwiać bożonarodzeniowe występy grup wokalnych, teatralnych i instrumentalnych z terenu Gminy Czyżew. 

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się w rolach aniołków i aniołów trzy grupy wiekowe dzieci z koła teatralnego „Teatru Marzeń”, prowadzonego przez p. Anię Kazimierczuk: grupa najmłodsza w inscenizacji pt. „O tym jak aniołki szukały gwiazdki”, grupa młodsza w inscenizacji pt. „Zimowe święta z choinką, bałwankiem i śnieżynką” oraz grupa średnia w inscenizacji pt. „Cud nocy betlejemskiej”.

Następnie publiczność obejrzała „Przedstawienie Jasełkowe” w wykonaniu uczniów klasy III c  z Zespołu Szkół w Czyżewie, przygotowane pod opieką p. Bogusławy Janiuk i p. Zbigniewa Krajewskiego. Kolejnym punktem programu były piękne i nastrojowe prezentacje wokalne grupy młodzieżowej „Nova Noota” oraz niezwykle energetyczne i wesołe grupy dziecięcej „B-moll” (zespoły prowadzi p. Agnieszka Zaniewska). Przed licznie zgromadzoną publicznością kolędy i pastorałki zaprezentował Chór Klubu Seniora, którego opiekunem od samego początku jest p. Zdzisław Bieranowski z Dąbrowy Wielkiej. Na zakończenie widzowie podziwiali  prezentacje instrumentalne kolęd w wykonaniu „Młodzieżowej Orkiestry Dętej” z towarzyszeniem instrumentalnym p. Cezarego Witkowskiego (prowadzonej w czyżewskim GOK-u przez kapelmistrza p. Krzysztofa Witkowskiego). Młodzież z orkiestry zrobiła wszystkim na koniec niespodziankę przechodząc w wykonywanych utworach od kolęd bożonarodzeniowych do klimatu karnawałowego: zagrała znaną piosenkę biesiadną pt. „Hej Sokoły!”.

     

Tegoroczne Prezentacje Kolęd i Kolędników, zgromadziły wyjątkowo liczną publiczność, która występy każdego zespołu artystycznego przyjmowała bardzo entuzjastycznie.