Piękna i zdrowa ciałem oraz duchem

8 marca to taki dzień, w którym Panie pragną poczuć się szczególnie wyjątkowo. Panowie dwoją się i troją, aby choć ten jeden dzień w roku być nad wyraz uprzejmi i hojni dla swoich wybranek. Podczas seminarium, zorganizowanym przez LGD „Kraina Bobra”, uświadamialiśmy Paniom jak sprawić, aby wspaniałe samopoczucie stało się ich codziennością. Każda kobieta powinna sama dbać o swoje zdrowie, zarówno w aspekcie fizycznym jak i psychicznym. Podczas spotkania wykładowcy przekonywali, że to jak się czujemy, zależy w dużej mierze od dbałości o to co spożywamy, a także o to jak o sobie myślimy.

Pani Anna Kuczkin /Psychodietetyk, właścicielka firmy 100 kalorii/ omówiła znaczenie żywienia dla zdrowia człowieka. Podczas wykładu poruszane były zagadnienia dotyczące: poszczególnych składników pokarmowych w żywieniu człowieka, najczęściej popełnianych błędów podczas stosowania kuracji odchudzających, jak również w codziennym żywieniu. Prowadząca wyjaśniła kwestie związane z oznaczeniami umieszczanymi przez producentów na etykietach produktów, a także w jaki sposób nie dać się oszukać sprytnemu marketingowi. Uczestniczki dowiedziały się jak dbać o swoje samopoczucie i zdrowie poprzez odpowiednie pożywienie, higienę wewnętrzną, a także aktywność fizyczną.

Kobiecość to połączenie wielu aspektów. Nie każda kobieta wie jak ją z siebie wydobyć. Podczas spotkania Pan Lechosław Chalecki/ Trener rozwoju osobistego, właściciel Szkoły Inspiracji/ przekonywał uczestniczki, że uświadomienie sobie swojej niezwykłej wartości, poznanie swoich walorów i akceptacja niedoskonałości, zapewniają pełną satysfakcję życiową. Dodatkowo słuchaczki poznały podstawowe różnice w sposobie myślenia mężczyzn i kobiet. To pozwoliło im pełniej zrozumieć swoich partnerów życiowych, a także wykazać dla nich większe zrozumienie, co w konsekwencji może doprowadzić do poprawy ich relacji.

Rośliny zawsze były w centrum zainteresowania człowieka, gdyż były głównym źródłem jego pożywienia. Stały się dla niego niezbędne na co dzień. Do rozpowszechnienia roślin leczniczych, które nie były znane w Polsce przyczyniły się klasztory, przy których powstawały szpitale i pierwsze  ogródki, w których uprawiano te nowe rośliny. Lekiem ziołowym jest w zasadzie każdy środek, który potrafi przywrócić naruszoną przez chorobę równowagę  organizmu. Podczas spotkania Pan Mirosław Angielczyk/ Właściciel firmy Dary Natury oraz gospodarstwa agroturystycznego Ziołowy Zakątek/ omówił rodzaje ziół, ze szczególnym uwzględnieniem tych, o właściwościach leczniczych, surowców zielarskich i przypraw. Dodatkowo uczestniczki pod okiem prowadzącego przygotowały m.in. krem nagietkowy o wszechstronnym zastosowaniu w pielęgnacji ciała.

W trakcie seminarium funkcjonował także punkt medyczny, w którym Pani dr Anna Chludzińska dokonywała bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy. Uczestnicy chętnie korzystali z porad eksperta, zapoznali się z ulotkami nt. zdrowego żywienia. Dodatkowo prowadzone były krótkie konsultacje medyczne dotyczące problemów zdrowotnych uczestników.

Szczególnie cieszy Nas, jako organizatorów, duża frekwencja i przychylne opinie na temat organizowania spotkań, poświęconych tematyce funkcjonowania kobiet w lokalnym środowisku. Współczesne kobiety stają się coraz bardziej przedsiębiorcze i pragną spełniać się na wielu płaszczyznach życiowych. Dlatego takie spotkania to doskonała okazja wymiany wiedzy, a także czerpania inspiracji do dobrego i szczęśliwego życia.


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim prowadzącym za niezwykle cenną dawkę wiedzy, przekazaną we wspaniały i dostępny sposób, a wszystkim uczestniczkom za przybycie i współtworzenie tej ciepłej atmosfery.